Atraktor Dragon Shock Bite

00-31-42
Producent: Dragon
  • Wybierz atraktor

Shock Bite to nowa seria atraktorów spinningowych. Zostały one opracowane przez spinningistów z Team Dragon. W opracowanie optymalnych kompozycji zapachowych kilkunastu znakomitych wędkarzy włożyło mnóstwo pracy, wypróbowując różne mieszanki na wielu łowiskach, głównie w Polsce i w Szwecji. Każdy zapach został tak skomponowany aby odpowiadał upodobaniom konkretnego gatunku ryby

 

W składzie użyto m.in. wyciągu z wątroby, krewetek czy ochotki. Atraktory zwiększają skuteczność łowienia tworząc swoistą ścieżkę zapachową i pobudzając niemrawe ryby. Są przeznaczone do bezpośredniego nakładania na przynętę oraz aromatyzowania gum w woreczkach strunowych. Aby przynęty otrzymały intensywny zapach wystarczy na kilka godzin przed wędkowaniem wlać kilka kropel do woreczka i szczelnie go zamknąć. W pewnych sytuacjach atraktory potrafią zachęcić rybę do głębszego połknięcia przynęty a przy utworzeniu ścieżki zapachowej nawet zachęcić do żerowania. Chyba każdy spinningista miał taki przypadek, gdy na kilka brań nie udało się skutecznie zaciąć ryby.

Takie sytuacje nie są rzadkością zwłaszcza przy łowieniu okoni czy sandaczy. Ryby trącają gumę pyskiem lub spadają po krótkim holu. Często pomoże zmiana koloru czy tempa prowadzenia, jednak o wiele skuteczniejsze będzie uatrakcyjnienie jej odpowiednim zapachem. Najlepiej mocno nasączyć np. gumę oleistym, intensywnym atraktorem i przeciągnąć ją kilka razy w łowisku. W ten sposób tworzymy swoistą ścieżkę zapachową, dzięki której ryby staną się aktywniejsze. Jeżeli zapach zostanie odpowiednio dobrany - przynęta będzie połykana głębiej, co umożliwi już skuteczne zacięcie. Seria atraktorów Shock Bite obejmuje obejmuje sześć zapachów. Są to: szczupak, sandacz, okoń, dorsz, ochotka i ryba. Są one pakowane w wygodne 15 ml pojemniki mieszczące się w kieszeni kamizelki. Podstawowym składnikiem tych atraktorów są substancje oleiste dzięki czemu zapach długo trzyma się na przynęcie, zwłaszcza gumowej. Seria Shock Bite powstała z udziałem kilku specjalistów od okoni, sandaczy i dorszy. Zachęcamy do wypróbowania atraktorów w nadchodzącym sezonie spinningowym.